HARANGI SOUND

2020

značka reproduktorů

 

Zvuk je naše priorita, ze zvuku a jeho technických požadavků vychází tvar, jehož hlavní ambicí je nebýt viděn. Pokud má forma sledovat funkci, jak je ztělesněna reprodukce zvuku? Na co se posluchač při poslechu zaměřuje a na co se dívá? Na měniče? Na gramofon? Z okna?

 

Naše smysly si ve specifických situacích konkurují. Hrají hru a předhánějí se o naši pozornost. Při poslechu zavíráme často zavíráme oči. V galerii se naopak nechceme nechat rušit hudbou v pozadí a vizuální vjem je jediným prostředkem, ke kterému naši pozornost upíráme.

Z MÁLA HODNĚ

Parus je první dítě naší dílny. Dvojpásmo v rozměrech 30 x 19 x 28 cm s vnitřním objemem 7L nemá ambice se porovnávat s vysoko-objemovými reproduktory v zápase kdo hraje lépe supernízké frekvence. Velikost pro nás ale hraje zásadní roli. Garantujeme tak, že v této velikosti nelze z pasivního dvojpásma vytáhnout víc. Jinak řečeno Parus je malý reproduktor se stoprocentním výkonem.

 

CELEK > PŮL+PŮL

Hlavní otázka zní: Jak z co nejmenšího objemu dostat co nejvíc. Jak vypadat co nejmenší ? Naše odpověď je půlení. Parus se tak rozdělením na dva stejné objemy z jiných materiálů snaží vizuálně ještě zmenšit. Akusticky propustný kryt je nasouván na přední část bedny, tím skrývá technicky tvarovanou přední desku a měniče.